Zdjęcie z aparatu

Płonął budynek mieszkalny w Stargardzie. Ogień sięgał balkonu

Strażacy gasili dzisiaj pożar przy ulicy Piłsudskiego w Stargardzie. Ogień ze śmietnika przeniósł się na elewację budynku mieszkalnego.

Pożar wybuchł dziś około godziny 9.30 w budynku przy Piłsudskiego 24, od strony ulicy Reja. Gasili go strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie i stacjonującej w białych koszarach Wojskowej Straży Pożarnej 12 Brygady Zmechanizowanej.

Pierwsze, wstępne informacje straży pożarnej mówiły, że od płonącego śmietnika zajęła się elewacja budynku mieszkalnego. Nikt z lokatorów nie ucierpiał. Zniszczona została część elewacji i budynku przy Piłsudskiego 24. Ogień sięgał balkonu na pierwszym piętrze. Strażacy go ugasili.

– Zgłoszenie o zdarzeniu mieliśmy o godzinie 9.33, powrót ostatniego zastępu o 11.27 – informuje Stargard.News mł. kpt. Krystian Szałański, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Działały tam w sumie 4 zastępy – 3 zastępy JRG Stargard i jeden z Wojskowej Straży Pożarnej 12 BZ, 11 ratowników. Ze względu na duże zadymienie na klatce schodowej i w mieszkaniach 10 lokatorów było ewakuowanych, nikomu nic się nie stało. Zapalił się kontener na śmieci, a od niego elewacja.

Wcześniej, dziś w nocy, w godzinach 3.20 – 5.30, strażacy ze Stargardu gasili pożar, który wybuchł w opuszczonej pralni wojskowej przy ulicy Żeglarskiej w Stargardzie.

Działały tam 3 zastępy z JRG Stargard, Wojskowa Straż Pożarna, w sumie 14 ratowników. Na miejscu była też policja – informuje mł. kpt. Krystian Szałański. – Paliło się wyposażenie, stropy, śmieci, stolarka okienna i drzwiowa na parterze i pierwszym piętrze, a zadymienie było na trzech kondygnacjach, w sumie na ok. 500 m kw. W budynku nie było żadnych osób.