Kobylanka
Wczesnowiosenna Kobylanka, ulica Jeziorna, fot. Emilia Chanczewska

Po Kobylance po pijaku

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 42-letni kierowca citroena, którego zatrzymała stargardzka policja. Nie trzymał się pasa stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W trybie przyspieszonym trafił przed sąd.

Stargardzcy policjanci na ulicy Chrobrego w Kobylance zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego citroena. Styl jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

– Kierującym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

alkotest
Alkotest, fot. KPP Stargard

Pijanemu kierowcy policja zatrzymała prawo jazdy i na czas wytrzeźwienia zamknęła go w policyjnym areszcie. Dostał zarzut zagrożony karą do 2 lat więzienia i w trybie przyspieszonym trafił na salę sądową.

Pamiętajmy, że kierowcę, który miał ponad 0,5 promila alkoholu, sąd pozbawi prawa jazdy minimum rok, a maksymalnie na 15 lat. Ponadto, niezależnie od wskazanej kary, sąd musi orzec świadczenie pieniężne. Kierowca złapany na jeździe na podwójnym gazie zapłaci minimum 5 tysięcy zł, nawet do 60 tysięcy zł. Pieniądze trafią na konto funduszu osób pokrzywdzonych.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard