Policja
Fot. KPP Stargard

Po kontroli drogowej 44-latek trafił za kratki. Trochę tam posiedzi

Mężczyzna poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez stargardzkich policjantów podczas kontroli drogowej w Suchaniu.

– Funkcjonariusze na ulicy Hlonda w Suchaniu zauważyli pojazd marki fiat ducato, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu przyspieszył – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Mundurowi z uwagi na podejrzane zachowanie się mężczyzny postanowili skontrolować pojazd. W czasie interwencji policjanci zwrócili uwagę na niespokojne zachowanie się kierującego.

Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Za kierownicą fiata siedział 44-letni mieszkaniec Szczecina. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że obowiązuje go zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na tym nie koniec.

– 44-latek figurował jako osoba poszukiwana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Goleniowie celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd został przetransportowany do zakładu karnego, celem odbycia zaległej kary.

Policjantka dodaje, że mężczyzna odpowie także za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.