Ulica Wyszyńskiego Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Po nowemu na ulicy Wyszyńskiego. Nie każdy zwraca uwagę na buspas

Na drodze w centrum Stargardu obowiązuje nowa organizacja ruchu. Przesunięte zostały pasy z sygnalizacją świetlną, wyznaczono buspas, zlikwidowano zatokę autobusową.

Tak jak wczoraj zapowiadaliśmy, zmiany w organizacji ruchu na ulicy Wyszyńskiego w Stargardzie zostały dzisiaj wprowadzone. Od południa 23 września inaczej niż wcześniej poruszają się piesi i inaczej jeżdżą kierowcy.

Przejście dla pieszych od strony wiaduktu zostało przesunięte nieco w głąb ulicy Wyszyńskiego. Uruchomiono tam sygnalizację świetlną. Dla pieszych zmiana świateł jest po wciśnięciu przycisku.

Nowość to buspas wyznaczony na prawy pasie patrząc od skrzyżowania ulicy Wyszyńskiego z ul. Barnima. Na razie wielu kierowców nie zauważą tej zmiany i wjeżdża z ronda na ulicę Wyszyńskiego zarówno lewym, jak i prawym pasem. Wcześniej nie ma znaku, który informowałby o buspasie. Kieropwcy dowiadują się o nim wyjeżdżając z ronda, kiedy zauważą informację wymalowaną na jezdni. Niektórzy szybko wtedy zmieniają pas ruchu na lewy, a niektórzy jadą dalej prawym, czyli buspasem.

Nowe jest także to, że zlikwidowana została zatoka autobusowa na wysokości Centrum Handlowego Zodiak. Autobusy zatrzymują się obecnie na jezdni, na buspasie.

Na razie zmiany wprowadzone zostały tymczasowo, dlatego oznakowanie jest na żółto. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, po okresie próbnym zarządca drogi chce pozostawić te rozwiązania na stałe,