Spójnia stargardzka
Fot. Grzegorz Drążek

Po wygranej w europejskich pucharach PGE Spójnia Stargard powalczy o ligowe zwycięstwo

W piątej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia zagra w niedzielę z Arrivą Twarde Pierniki Toruń. Początek meczu w hali OSiR godzina 15.30.

To będzie piąty ligowy mecz stargardzkiego zespołu, a trzeci z kolei na swoim terenie. W hali OSiR PGE Spójnia pokonała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski, przegrała z Legią Warszawa, a teraz zagra z Arrivą Twarde Pierniki Toruń.

To że toruńskie pierniki są twarde zespół ten potwierdził w czwartej kolejce ekstraklasy. Przegrywał u siebie z klubem ze Słupska różnicą 20 punktów, a mimo to zwyciężył punktem. Nikt więc przed niedziloenym meczem w Stargardzie nie powinien wskazywać zwycięzcy. Na papierze fawiorytem jest PGE Spójnia, która ma trzy zwyciuęstwa i porażkę, ale toruński klub, który ma dwie wygrane i dwie przegrane, na pewno przyjedzie do Stargardu powalczyć o zwycięstwo.

Stargardzcy kibice liczą na zwycięstwo PGE Spójni, która świetnie rozpoczęła sezon 2023/2024. Nie tylko wygrała trzy z czterech spotkań w ekstraklasie, ale i zwyciężyła w pierwszym meczu europejskich rozgrywek. W minioną środę pokonała na wyjeździe holenderski Heroes Den Bosch.

Niedzielne spotkanie Spójni i Twardych Pierników nie będzie transmitowane w telewizji. Będzie tylko płatna transmisja internetowa. Stargardzki klub zaprasza kibiców do przyjścia na mecz w hali OSiR. Bilety są do kupienia na platformie internetowej abilet.pl