Pożar lokomotywy
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzanach

Pod Stargardem zapaliła się lokomotywa

Dziś po południu doszło do pożaru lokomotywy w Staszicu – pociągu pasażerskim TLK relacji Szczecin – Lublin. Skład został zatrzymany na wysokości Tarnowa w gminie Suchań.

Do pożaru doszło w okolicy Ulikowa (gmina Stargard), około godziny 13. Pociąg zatrzymany został w okolicy Tarnowa, na terenie gminy Suchań.

Tył lokomotywy uległ spaleniu, lekko nadpalił się na zewnątrz sąsiedni wagon, zapaliła się też trawa na nasypie kolejowym – mówi mł. bryg. Paweł Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Przyczyny wybuchu pożaru będą ustalane. Ogień pojawił się w górnej części lokomotywy. Gasili go strażacy z OSP Dobrzany, dojechała tam także JRG Stargard.

Działania polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palącą się lokomotywę. Po ugaszeniu oddymiono, przeszukano przedziały lokomotywy Z informacji od kierownika pociągu wynika, że składem podróżowało 72 pasażerów. Zostali ewakuowani przez obsługę pociągu na torowisko. Trzy osoby doznały niewielkich obrażeń, po zaopatrzeniu przez zespół ratownictwa medycznego kontynuowały podróż. Po przybyciu lokomotywy zastępczej skład został przetoczony na bocznicę celem udrożnienia toru głównego.

mł. bryg. Paweł Różański

OSP Marianowo, Pęzino i Suchań gasiły pożar traw na nasypie kolejowym, które zajęły się od pociągu, na odcinku 16 km między Ulikowem a Tarnowem. Przyleciał samolot gaśniczy Dromader, na miejscu była też policja i straż leśna.