Autobus wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Pod wiaduktem w Stargardzie droga otwarta, ale autobusy MPK ją omijają

Od piątku, 17 lutego, otwarta jest droga pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie. Mimo to autobusy miejskiej komunikacji nie wróciły jeszcze na stare trasy. Wrócą 25 lutego.

Niewątpliwie coś nie zagrało w komunikacji pomiędzy wykonawcą przebudowy wiaduktów na terenie Stargardu a Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Stargardzie. Miejski przewoźnik o przywróceniu ruchu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV dowiedział się, kiedy droga została już otwarta.

– Szanowni Pasażerowie! W dniu dzisiejszym tj, 17 lutego 2023 r. około godz. 12:00 otrzymaliśmy wiadomość od firmy Trakcja S.A. informującą o przywróceniu od dnia 17 lutego 2023 r. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ulicy Bogusława IV – czytamy w komunikacie MPK opublikowanym na jego profilu fejsbukowym w miniony piątek. – W tej sytuacji jesteśmy w stanie najszybciej zareagować zmianą tras i rozkładów jazdy linii nr 5; 15; 14 oraz 31 od dnia 27 lutego 2023 r. (poniedziałek po feriach). W najbliższych dniach opublikujemy uaktualnione rozkłady jazdy. Przebieg tras w/w linii będzie taki, jaki obowiązywał przed zamknięciem przejazdu pod tym wiaduktem.

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Stargardzie muszą więc cierpliwie czekać na ogłoszenie zmian w kursowaniu autobusów MPK. Jak wynika z informacji o rozkładzie jazdy na stronie internetowej MPK Stargard, autobusy linii 5, 14, 15, 31 na stare trasy powrócą nie w poniedziałek 27 lutego, a w sobotę, 25 lutego.

MPK Stargard rozkład jazdy autobusów
Fot. rozklady.mpkstargard.pl

W internetowym rozkładzie jazdy, w przypadku linii 5, 14, 15, 31, są aktualnie pokazane dwa rodzaje rozkładów jazdy. Jeden ważny od 3 listopada 2022 roku do 24 lutego 2023 roku i drugi ważny od 25 lutego 2023 roku. W tym drugim ujęty jest stary przebieg tras tych linii autobusowych.