Artur Krasucki
Fot. KPP Stargard

Podziękowali policjantowi ze stargardzkiej komendy

Funkcjonariusz drogówki Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie asp. szt. Artur Krasucki będąc na urlopie ratował życie mężczyźnie z objawami udaru.

Wczoraj do stargardzkiej komendy dotarły podziękowania dla asp. szt. Artura Krasuckiego, policjanta drogówki KPP Stargard za to, co zrobił kilka tygodni temu.

– We wrześniu tego roku policjant wraz z rodziną przebywał na urlopie w Szklarskiej Porębie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Wracając z pobliskiego sklepu, na parkingu przed pensjonatem, zauważył mocno roztrzęsionego młodego mężczyznę, który wzywał pomocy. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Od razu podbiegł do zaparkowanego pojazdu i zobaczył w środku starszego mężczyznę, który nie ma kontroli nad kończynami, ma zaburzenia mowy i jest bliski utraty przytomności. Policjant zorientował się, że zaobserwowane objawy mogą być związane z udarem, a życie mężczyzny może być zagrożone.

Jak dalej relacjonuje policjantka, Artur Krasucki zabrał mężczyznę do szpitala, pozostając cały czas w kontakcie z operatorem pogotowia ratunkowego.

– Na drodze dojazdowej do szpitala spotkali załogę pogotowia ratunkowego, której przekazali mężczyznę – wyjaśnia Justyna Siwarska.

Podziękowania, które wczoraj dotarły do stargardzkiej komendy policji, są od mężczyzny, któremu policjant udzielił pomocy i od jego syna.

– Syn wraz z ojcem dziękują asp. szt. Arturowi Krasuckiemu za okazaną pomoc i wsparcie również po całym zdarzeniu – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska.

Dzięki szybkiej i profesjonalnie reakcji naszego policjanta poszkodowany mężczyzny ma się dobrze i wraca do pełni sił. Funkcjonariusz zachował się tak, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie i życie.

mł. asp. Justyna Siwarska