Brydż mistrzostwa europy kolejarzy
Fot. nadesłane przez uczestników turnieju, autor Gerard Gledel

Polacy mistrzami Europy kolejarzy. W złotej drużynie dwie osoby ze Stargardu

Reprezentacja Polski, ze stargardzianami w składzie, zdobyła mistrzostwo Europy kolejarzy w brydża.

Turniej odbył się na południu Francji, w miejscowości Carry le Rouet. W drużynie reprezentującej Polskę byli stargardzianie Bogusław Maryńczak i Krzysztof Orzechowski.

– Odbył się tam międzynarodowy turniej brydżowy stowarzyszeń krajowych zrzeszonych w FISAIC – Międzynarodowej Federacji Artystycznych i Intelektualnych Stowarzyszeń Kolejowych – informują stargardzianie.

Skład polskiego zespołu: Bogusław Maryńczak i Krzysztof Orzechowski ze Stargardu, Cezary Kanar i Zdzisław Stoszek z Łodzi, Damian Trojnara spod Warszawy, Andrzej Zieliński z Lublina.

Drugie miejsce zajęli Francuzi, trzecie Duńczycy. W turnieju wzięły też udział zespoły stowarzyszeń kolejowych z Norwegii, Rumunii i Niemiec.

– Po raz trzeci wzięliśmy udział w mistrzostwach Europy – mówi Krzysztof Orzechowski. – Sześć lat temu w turnieju w Norwegii zajęliśmy trzecie miejsce, dwa lata temu w Bawarii w Niemczech byliśmy na czwartym miejscu. W tym roku osiągnęliśmy najlepszy wynik, zdobywając złoto. We Francji przede wszystkim graliśmy w brydża, ale był też czas na zwiedzanie, między innymi Marsylii.

Brydż mistrzostwa europy kolejarzy
Fot. nadesłane przez uczestników turnieju, autor Gerard Gledel