Fot. KPP Stargard

Policja i sanepid w SP4

W Szkole Podstawowej nr 4 w Stargardzie było spotkanie z policjantką Komendy Powiatowej Policji oraz pracownicą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Tematem były narkotyki.

Spotkanie w szkolnej czwórce odbyło się w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”, który realizowany jest na terenie całego garnizonu zachodniopomorskiego.

– Tematem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożenia, jakie niesie za sobą zażywanie substancji psychoaktywnych – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stargardzie omówiła aspekty zdrowotne i społeczne zażywania i uzależnienia od substancji odurzających. Policjantka natomiast zaprezentowała materiały profilaktyczne pokazujące konsekwencje zdrowotne ich zażywania.

Fot. KPP Stargard


Policjantka omówiła też konsekwencje prawne wynikające z zażywania czy posiadania środków odurzających.

Podczas spotkania dokładnie zostało omówione działanie poszczególnych narkotyków, a uczniowie zostali uczuleni jak zgubne jest ich zażywanie – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.