zatrzymanie na ulicy Gdańskiej
Fot. KPP Stargard

Policja zatrzymała opla. Jechało nim dwóch poszukiwanych

Podczas jednej kontroli drogowej wpadło dwóch poszukiwanych mężczyzn. Za młodszym wydany był przez sąd list gończy. Starszy był w zainteresowaniu prokuratury.

Stargardzcy policjanci z nocy na ulicy Gdańskiej zatrzymali do kontroli osobowego opla po tym jak kierujący nim popełnił wykroczenie drogowe.

– 44-letni kierowca podczas przeprowadzanej interwencji bardzo nerwowo się zachowywał, co dawało stróżom prawa podejrzenie, że ma coś na sumieniu. Podejrzenia były trafne, po sprawdzeniu 44-latka w policyjnych systemach okazało się, ze jest poszukiwany przez prokuraturę celem ustalenia miejsca pobytu – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Drugi z poszukiwanych to 36-letni pasażer, który figurował jako osoba poszukiwana listem gończym wydanym przez sąd celem odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni na komendę policji.

– 44-latek złożył oświadczenie o miejscu, w którym obecnie przebywa i po wykonaniu czynności został zwolniony – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Drugi z mężczyzn, 36-latek, trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasadzoną przez sąd karę.