kradzieże sklepowe
Fot. Emilia Chanczewska

Policja zatrzymała, prokuratura oskarżyła dwóch złodziei sklepowych

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże sklepowe. Nakradli towaru wartego prawie 10 tys. zł. Jeden z nich jest recydywistą.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy w okresie od 22 kwietnia do 22 maja 2023 r. w Stargardzie, działając wspólnie i w porozumieniu, dopuścili się szeregu kradzieży w sklepach, zabierając w celu przywłaszczenia artykuły spożywcze, środki czystości, perfumy znanych marek oraz inne przedmioty o łącznej wartości 9724 zł – poinformował dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Sprawcy pośpiesznie pakowali upatrzone przedmioty do zabranej ze sobą torby i opuszczali sklep.

W wyniku sprawnego działania stargardzkiej policji złodzieje zostali zidentyfikowani i zatrzymani.

– Jeden z nich był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, a zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy – dodaje prok. Piotr Wieczorkiewicz. – Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Drugi z podejrzanych odmówił składania wyjaśnień.

Za przestępstwo kradzieży mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Gdy sprawca działa w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.