woda
Fot. KPP Stargard

Policjanci i strażacy pilnują plażowiczów

Na kąpieliskach w stargardzkim regionie o bezpieczeństwo wypoczywających dbają policyjni wodniacy i ratownicy z państwowej straży pożarnej ze Stargardu. Prowadzą kontrole na wodach i terenach przy wodzie.

Nie zapominajmy, że woda nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem – przypomina kom. Krzysztof Wojsznarowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Czasami wystarczy chwila, żeby doszło do tragedii. Nie pozwólmy na to i zawsze zachowajmy rozsądek.


Policja uświadamia, że podczas wakacji wiele osób pozwala sobie na chwilę beztroski i luzu, co w szczególności nad wodą może być bardzo niebezpieczne, a nawet skończyć się tragedią.

Dlatego dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad jeziorami, policjanci wraz ze strażakami kontrolują kąpieliska, obserwując zachowanie osób odpoczywających na plażach, przebywających w wodzie, a także korzystających z wodnych środków transportu – informuje rzecznik KPP Stargard.

Apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich pływackich możliwości. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo nasze oraz naszych bliskich musimy zadbać przede wszystkim sami. Relaksując się nad wodą, respektujmy elementarne zasady bezpieczeństwa. Tylko to zapewni nam i naszym bliskim spokojny wypoczynek.

kom. Krzysztof Wojsznarowicz, KPP Stargard

oprac. (ech)