Policja seniorzy
Fot. KPP Stargard

Policjanci spotykają się z seniorami w podstargardzkich miejscowościach

Stargardzcy policjanci rozmawiają z seniorami o zagrożeniach czyhających na starsze osoby. Mówią o bezpieczeństwie na drodze i przestrzegają przed działaniami oszustów.

– Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dlatego, aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu policjanci stargardzkiej komendy po raz kolejny przeprowadzili z seniorami zajęcia profilaktyczne.

W ostatnim czasie spotkania odbyły się między innymi w Marianowie, Gogolewie, Małkocinie, Klępinie, Wiechowowie, Dzwonowie. Poza policjantami ze stargardzkiej komendy w spotkaniach wzięła udział Marzena Szczerba ze stargardzkiej placówki Banku Pocztowego.

– Podczas spotkań rozmawialiśmy o zagrożeniach jakie napotkać mogą osoby starsze w dzisiejszym świecie – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami na wnuczka, policjanta, szklankę wody czy blika. Uświadamialiśmy wszystkich będących na spotkaniu za pomocą wyświetlanych filmów o sposobach działania oszustów, a także prawidłowego reagowania na tego typu przypadki.

Seniorzy otrzymali od policjantów elementy odblaskowe i materiały edukacyjne.