177 km
Fot. KPP Stargard

Policjanci z grupy Speed KPP Stargard zatrzymali pirata w bmw

Tam, gdzie obowiązuje prędkość 90 km, on pędził 177 km na godzinę. 42-letni kierowca bmw dostał mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Na DW142 zatrzymali go policjanci z grupy Speed działającej w stargardzkiej drogówce.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W dalszym ciągu niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Tym razem w trakcie patrolu drogi wojewódzkiej 142 policjanci z grupy Speed zwrócili uwagę na kierowcę samochodu osobowego marki bmw, który znacznie przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi prędkość. Kierujący na ograniczeniu do 90 km/h pędził z prędkością 177 km/h – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci natychmiast dali sygnał do zatrzymania pojazdu. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Świdwina. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi wystawili mandat karny w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie zdrowego rozsądku. Przekroczenie prędkości w rzeczywistości nie zaoszczędzi nam czasu, a jeśli nawet to niewiele, natomiast stanowi ono potężne zagrożenie życia i zdrowia nie tylko samych kierujących, ale wszystkich uczestników ruchu – również pieszych!

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard