Bal Sołtysa
Super sołtysi! Od lewej Agnieszka Matwiejczuk sołtys Ulikowa, była sołtys z Grzędzic, a obecnie prezes Stowarzyszenia Grzędzice Jutra Barbara Jaroszek, Andrzej Krasiwski sołtys Poczernina, Aleksandra Kotschendoff sołtys Tychowa i radna Gminy Stargard, Krzysztof Cęcak sołtys Żarowa i Grzegorz Lica były sołtys Lipnika. Grupa organizatorów, którą wspierają żona sołtysa Poczernina Irena Krasiwska i mąż sołtys Tychowa Robert Kotschendoff.

Ponad 45 tys. zł na pomoc 9-letniej Antoninie z Grzędzic uzbierano na IV Charytatywnym Balu Sołtysa Gminy Stargard

Wspaniały wynik balu, zorganizowanego w sobotę 7 października 2023 roku przez sołtysów gminy Stargard, w nowo wybudowanej świetlicy w Tychowie! Beneficjentką była 9-latka z Grzędzic, mająca Zespół Turnera. To genetyczny zespół wad wrodzonych, który dotyka wyłącznie dziewczynki.

Wśród najbardziej charakterystycznych symptomów Zespołu Turnera wymienia się niski wzrost i zaburzenia dojrzewania płciowego. Jednak daje także objawy ze strony układu krążenia, narządu wzroku i słuchu, powoduje choroby o podłożu endokrynologicznym i autoimmunologicznym.

Więcej o historii Tosi i możliwość wsparcia zbiórki TUTAJ.

Aleksandra Kotschendoff, sołtys Tychowa i główna pomysłodawczyni, podsumowuje bal na swoim Facebooku: Emocje po IV Charytatywnym Balu Sołtysa Gmina Stargard, który zorganizowaliśmy dla Antoniny Szczypek-Wołoszyn 9-letniej mieszkanki Grzędzic już opadły, sala wysprzątana więc nadszedł czas podsumowań i podziękowań. Kochani Agnieszka, Basia, Andrzej, Krzysztof i Grzegorz oraz Irena i mój mąż Robert, którzy wspólnie razem tworzymy to dobro JESTEŚCIE WIELCY. Nie udało by nam się tworzyć takiej wspaniałej imprezy gdyby nie Tomasz Mażewski to dla niego przychodzi tak dużo ludzi. DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy pomagają nam tworzyć tak przepiękną inicjatywę. Marta Nowak dziękujemy, że zrobiłaś z nas tancerzy zumby, występ był niesamowity. Pamiętajmy dobro powraca – tak napisała mama Tosi na piernikowych sercach, które zrobiła dla wszystkich gości. Na informacje mamy Tosi o potrzebie specjalistycznej lodówki otwarte serca Ochotnicza Straż Pożarna Grzędzice sprawiły, że chwilę przed rozpoczęciem balu strażacy wyrazili chęć zakupu takiej lodówki. Wielkie i otwarte naszych gości sprawiły, że pobiliśmy rekord z roku poprzedniego i zebraliśmy ponad 45 tys. w jedną noc to jest niesamowite ilu dobrych ludzi jest wśród nas. Do zobaczenia za rok, mamy już datę – 16.11.2024 r.

Jak opowiada sołtys Tychowa Aleksandra Kotschendoff, wejściówka na bal kosztowała 200 zł, catering przygotowany był przez organizatorów we własnym zakresie. Na balu bawiło się zacne grono ponad 60 osób, mieszkańców gminy Stargard. W ciągu 6 godzin, od 21 do 3 nad ranem, udało się osiągnąć z licytacji tak imponujący, rekordowy wynik!