Kult
Plakat wydarzenia, SCK

„Poranne zorze, poranne zorze, gdy idę w Sopocie nad morzem…” zabrzmi na żywo w Dzień Ojca w Stargardzie

Choć do kulturalnego święta miasta jeszcze prawie pół roku, jego główny organizator – SCK pomału odkrywa karty. Wiadomo już, kiedy odbędzie się Stargard Festiwal ’23 oraz kto będzie jedną z gwiazd pierwszego dnia.

Stargardzkie Centrum Kultury przygotowało nie lada gratkę dla fanów polskiego rocka. A szczególnie dla rockowych tatusiów, bo dokładnie w Dzień Ojca, 23 czerwca 2023 roku, na scenie stargardzkiego festiwalu zagra Kult z Kazikiem Staszewskim na czele. To kapela, która istnieje od ponad 40 lat! Wśród jej największych hitów są takie utwory, jak „Polska”, „Arahja”, „Baranek”, „Po co wolność”, „Czarne słońca”, czy „Gdy nie ma dzieci”.

– Przed nami 2. edycja Stargard Festiwal ’23. Z radością ogłaszamy, że tegoroczne Dni Miasta świętować będziemy koncertowo 23-25.06.2023 roku. Przed nami 8 niezapomnianych koncertów! – informuje Maciej Dura-Pomarański, rzecznik prasowy Stargardzkiego Centrum Kultury. – To będzie kolejny gwiazdorski festiwal w Stargardzie! Zespół Kult na Stargard Festiwal ’23. Kogo jeszcze zobaczymy na stargardzkiej scenie festiwalowej? O tym już niebawem!

Zespół Kult powstał w 1982 roku. Zagrali ponad 3000 koncertów. Kult to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już 40 lat. Nagrali 17 płyt długogrających. Kazik Staszewski i rock alternatywny za każdym razem witany mega gorąco przez stargardzką publiczność!

SCK

– Bilety na każdy dzień koncertowy do nabycia już od poniedziałku od godziny 11:00 w kasie kina SCK oraz online na www.sck.stargard.pl, a już niedługo kolejna odsłona weekendowego koncertu w Stargardzie – zapowiada Maciej Dura-Pomarański z SCK.

Na Stargard Festiwal ’23 zaprasza prezydent Stargardu i Stargardzkie Centrum Kultury.