Poszukiwany
Fot. KPP Stargard

Poszukiwani zatrzymani. 30-latka i 35-latek trafili do policyjnej celi, 26-latek do więzienia

Stargardzcy policjanci jednej doby zatrzymali trzy osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Jedna z nich poszukiwana była listem gończym.

– W trakcie pełnienia służby policjanci prewencji nie tylko reagują na zgłaszane interwencje, ale także realizują polecenia i nakazy sądu – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Wczoraj, podczas wykonywania takich czynności funkcjonariusze zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Pierwsza z zatrzymanych przez policję poszukiwanych osób to 26-letni stargardzianin. Policjanci zatrzymali go na ulicy Grunwaldzkiej w Stargardzie. Mężczyzna zgodnie z wydanym nakazem doprowadzenia miał trafić do zakładu karnego, gdzie powinien odbywać karę pozbawienia wolności.

– Decyzją sądu 26-latek trafił do więziennej celi – informuje Justyna Siwarska.

Kolejna poszukiwana osoba zatrzymana została w Lipniku. To 30-letnia kobieta poszukiwana listem gończym wydanym przez sąd.

– Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi -wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska.

Trzecia z poszukiwanych osób została zatrzymana przez policjantów na dworcu kolejowym w Stargardzie.

– 35-latek poszukiwany był celem ustalenia miejsca pobytu, jak również podejrzewany jest o dokonanie licznych kradzieży na terenie Stargardu – informuje Justyna Siwarska. – On również został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.