zatrzymany
Fot. KPP Stargard

Poszukiwany listem gończym wpadł, bo pił nie tam, gdzie można. Akcja KPP Stargard

37-latek wpadł w ręce policji gdy pił na ulicy alkohol. Jak się okazało, poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Z ulicy trafił prosto na 2 lata do więzienia.

Stargardzcy dzielnicowi Rewiru II na stargardzkich osiedlach przeprowadzili działania prewencyjne pod szyldem „Jak być bezpiecznym w swoim rejonie”.

– Ich celem było ograniczenie przestępstw i wykroczeń, w szczególności tych najbardziej społecznie uciążliwych – informuje asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W trakcie działań policjanci zatrzymali 37-latka, który poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Wpadł, bo spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym.

Dzielnicowi patrolowali stargardzkie osiedla, tereny szkół, boisk, parków, osiedlowych parkingów, również okolic sklepów monopolowych oraz punktów sprzedaży wyrobów tytoniowych.

– Policyjne patrole jak zawsze reagowały na wszelkie naruszenia ładu i porządku publicznego oraz wykroczenia porządkowe i drogowe – podkreśla asp. Justyna Siwarska. – Podczas działań mundurowi na jednej z ulic zauważyli mężczyznę spożywającego alkohol. Z uwagi na popełnione wykroczenie podjęli wobec niego czynności służbowe. W trakcie legitymowania, po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że 37-latek był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Gryficach.

Ma do odbycia karę 2 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.