Morzyczyn potrącenie
Policja i pogotowie na miejscu zdarzenia, fot. Stowarzyszenie "Kobylanka gminą dla swoich mieszkańców"

Potrącenie rowerzysty w Morzyczynie

W niedzielę 7 kwietnia 2024 roku po południu, przy ulicy Szczecińskiej w Morzyczynie, doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem. W tym miejscu dochodziło już do wypadków.

Na miejscu jest zespół ratownictwa medycznego z pogotowia ratunkowego oraz policyjny patrol, drogówka z KPP Stargard.

– W Morzyczynie doszło do potrącenia rowerzysty, który następnie został zabrany do szpitala – potwierdza asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

AKTUALIZACJA, 8.04.2024 r.:

W wypadku ranny został 37-letni mężczyzna.

– Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do potrącenia rowerzysty. Na miejscu wezwania znajdował się poszkodowany – mężczyzna lat 37 – informuje Stargard.News Natalia Dorochowicz, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Rowerzysta potrącony przez samochód osobowy doznał urazu stawu barkowego i stawu biodrowego. Po dokonaniu niezbędnych medycznych czynności ratunkowych pacjent został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło na nadmiedwiańskiej ścieżce rowerowej, w niedzielę około godziny 13.

– Kierujący osobowym citroenem 46-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo, po ścieżce rowerowej, niespełna 38-letniemu rowerzyście – mówi asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący trzeźwi.

Dziękujemy Stowarzyszeniu „Kobylanka gminą dla swoich mieszkańców” za informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia.