Stargard potrącenie rowerzysty na ulicy Kościuszki
Fot. Grzegorz Drążek

Potrącenie rowerzysty w Stargardzie. To nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu

Na ulicy Kościuszki w Stargardzie auto potrąciło rowerzystę. Pogotowie ratunkowe zabrało mężczyznę do szpitala na obserwację.

Zdarzenie drogowe było dzisiaj wczesnym wieczorem przy rondzie na placu Słonecznym w Stargardzie.

Do potrącenia doszło w momencie, kiedy skoda zjeżdżała z ronda w ulicę Kościuszki, w kierunku ul. Spokojnej. Rowerzysta przejeżdżał przez jezdnię w miejscu, w którym jest wyznaczone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów.

Pogotowie ratunkowe przetransportowało rowerzystę do szpitala na obserwację. Policjanci na miejscu ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Na tym etapie jeszcze nie wiadomo, czy będzie ono uznane za kolizję, czy wypadek. Nasze nieoficjalne informacje mówią o tym, że obrażenia rowerzysty nie są poważne.

Rower nie nadaje się do dalszej jazdy. Przednie koło jest mocno uszkodzone. W miejscu zdarzenia nie ma utrudnień w ruchu. Auto i rower są poza jezdnią.

To nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu. Już wcześniej były tam potrącenia. Przejście dla pieszych z wyznaczonym przejazdem dla rowerzystów jest zaraz przy rondzie. Policja apeluje o ostrożność, zarówno do kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych.