Oświno
Rodzina z Oświna potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli

Potrzebna pomoc rodzinie pogorzelców z Oświna pod Chociwlem

We wtorek 9 kwietnia 2024 roku rano, najprawdopodobniej od instalacji elektrycznej na poddaszu, pojawił się ogień w domu – bliźniaku, w miejscowości Oświno w gminie Chociwel. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale straty spowodowane pożarem są ogromne. Poszkodowana rodzina pilnie potrzebuje wsparcia w zebraniu pieniędzy na remont.

Dziś z redakcją Stargard.News skontaktowała się Emilia Klim, z wielką prośbą do naszych czytelników o wsparcie charytatywnej zbiórki.

TUTAJ link do zbiórki pieniędzy na remont spalonego domu.

Rodzina pani Emilii we wtorek 9.04, w wyniku pożaru, straciła dach nad głową. Ogień pojawił się na poddaszu, jak później ustalono, od instalacji elektrycznej. Strawił strych, zniszczył cały dom. Koszty odbudowy będą bardzo duże.

– Nasza rodzinka to ja, mój partner, 3-letni synek, trzy psy amstaffy i jeden żółw. Na szczęście wszyscy ocaleli, wszystkich wyprowadziliśmy, była też wtedy u mnie przyjaciółka – opowiada Emilia Klim. – Ja z synkiem, z psami i żółwiem mieszkam teraz w świetlicy. Ciężko jest coś znaleźć za malutkie pieniążki i żeby ktoś nas przyjął z trzema amstaffami. Jakby ktoś miał może do wypożyczenia za nieduże pieniądze może jakiś domek holenderski z ogrzewaniem, z chęcią byśmy przyjęli. Postawilibyśmy sobie na działce i mogli normalnie mieszkać i remontować dom, który niestety nie był ubezpieczony. Z góry bardzo dziękuję, naprawdę z całego serducha!

Oświno
Ostatnie zdjęcie zrobione przed pożarem domu…

W imieniu pani Emilii i jej bliskich zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w odzyskaniu bezpiecznego miejsca do życia. Potrzeby zostały oszacowane na 100 000 zł, na razie udało się zebrać 14 655 zł.

TUTAJ jeszcze raz podajemy link do zbiórki pieniędzy na remont spalonego domu.