Nasz patronat! Pierwsze Stargardzkie Spotkania z Fotografią zorganizowane przez Stowarzyszenie Fotografów RAMPa rozpoczął bardzo ciekawy wernisaż fotografii Pawła Kosickiego z Poznania, pt. „Odcienie Ameryki”. Autor zdjęć, który w Stargardzie gości po raz pierwszy, niezwykle interesująco wyjaśniał ich konteksty.
Przez weekend Paweł Kosicki prowadzi warsztaty dla około 20-osobowej grupy pasjonatów fotografii. W tym czasie klienci Bazaru przy ulicy Usługowej 2 będą mogli oglądać wystawę zatrzymanych w kadrze miejsc w tym pełnym kontrastów, wielkim kraju.
Autor zdjęć, który jak mówi nie przywiązuje zbytniej wagi ani do nagród, ani do wystaw (choć i jednych i drugich ma na koncie wiele!), przedstawił swój pogląd na Amerykę, jako kraj pełen kontrastów, gdzie sacrum miesza się z profanum, gdzie powstaje dobra muzyka, ale drogi są złe. Gdzie ludzie są patriotami i wszędzie są amerykańskie flagi.
– W tej chwili dużo się dzieje wokół Ameryki, ale chcę wam powiedzieć, że Ameryka to nie tylko prezydent Donald Trump, Ameryka to piękne przestrzenie i cudowni, ciekawi ludzie. Nie utożsamiajmy jednego z drugim, choć miałem niedawno takie wątpliwości czy znowu tam jechać – mówił na wernisażu w Stargardzie Paweł Kosicki, fotografik z Poznania. – Ameryka to nadal jest kraj, który znamy z filmów, ludzi silnych, odważnych, przyjaznych i wspomnianych pięknych przestrzeni. Jeżdżę tam od 20 lat i byłem już ze 20 razy. Chciałem pokazać odcienie Ameryki, jej różnorodność, od kraju braw po różne ciekawe wydarzenia, ludzi. To, co mnie w niej interesuje.
Oprócz Ameryki moją drugą chorobą jest Japonia.
– Paweł Kosicki
Piątkowy wernisaż uprzyjemniła muzyka na żywo w wykonaniu stargardzkiego wokalisty i gitarzysty Andrzeja „Kokosa” Kosko.
Wśród gości dominowali fotografujący. Była też starosta stargardzki Iwona Wiśniewska i zastępczyni prezydenta Stargardu Ewa Sowa.
Redakcja Stargard.News jest patronem medialnych pierwszych Stargardzkich Spotkań z Fotografią, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Fotografów RAMPa. Stowarzyszenie RAMPa tworzą Roman Budzowski, Anna Wardal, Małgorzata Jakubowska i Piotr Stankiewicz.
























Na wernisażu. Mówi Roman Budzowski z RAMPy:
Relacje z warsztatów znaleźć można na fanpage’u RAMPa – Stowarzyszenie Fotografów
