W sobotę portal Stargard.News informował: „Laboratorium w stodole. Wielka policyjna akcja w małej wsi pod Stargardem.” Chodziło o działania służb we wsi Czarnkowo, w gminie Marianowo, w powiecie stargardzkim. Odkryto tam produkcję twardych narkotyków na dużą skalę. Jak się okazuje, jeszcze tego samego dnia zastosowane zostały areszty wobec czterech osób.
– W sprawie zarzuty przedstawiono czterem osobom – informuje dziś Stargard.News prokurator Julia Szozda, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Sąd zastosował wobec tych osób tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Zarzuty przedstawione osobom podejrzanym dotyczą czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Po rozpoczęciu działań służb na terenie Czarnkowa w Internecie pojawiły się informacje jakoby w sprawę produkcji narkotyków zamieszani byli obywatele sąsiedniego państwa. Jak informuje Stargard.News prokuratura, wszystkie cztery zatrzymane w tej sprawie osoby, to Polacy. Trzech mężczyzn i kobieta. Posiedzenia aresztowe, na których zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu ich na 3 miesiące, odbyły się w sobotę 15 listopada 2025 roku, w Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Stargardzie.
Sprawa jest rozwojowa.
– Z uwagi na charakter tej sprawy i jej początkowy etap, nie jest możliwe podanie więcej informacji do przestrzeni publicznej – dodaje prok. Julia Szozda.
Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za wytwarzanie znacznych ilości substancji odurzających, w celach zarobkowych, grozi grzywna i kara pozbawienia wolności od 3 do 20 lat.
