Spójnia Stargard Czarni Słupsk

Profesor Courtney Fortson. 36 punków, 10 asyst, 5 zbiórek dla PGE Spójni Stargard

PGE Spójnia Stargard pokonała dzisiaj w hali OSiR Grupę Sierleccy Czarni Słupsk 83:69. Wygraną zawdzięcza amerykańskiemu rozgrywającemu.

To był mecz pomiędzy Courtneyem Fortsonem a Czarnymi Słupsk. Amerykanin był na boisku 36 minut i rzucił 36 punktów. Średnia punkt na minutę. Miał także 10 asyst i 5 zbiórek. Fortson trafił 11 na 18 rzutów z gry, w tym 9 na 13 za 2 pkt. Wykorzystał 12 na 15 osobistych. Courtney Fortson brał na siebie dzisiaj ciężar gry i nie bał się odpowiedzialności. PGE Spójnia rozegrała świetną pierwszą kwartę, którą wygrała 30:12. 11 punktów miał po dziesięciu minutach Fortson.

W kolejnych kwartach stargardzki zespół utrzymywał bezpieczną przewagę, ale do czasu. W czwartej kwarcie wystarczyło kilka minut, by goście mieli już tylko 3 punkty mniej. No a wtedy, nie kto inny, jak Fortson ponownie wrzucił piąty, a nawet szósty bieg i wypunktował rywali.

Warto pochwalić PGE Spójnię za osiem trójek, w tym cztery w pierwszych kilku minutach spotkania. A także za 37 zbiórek. No i osobiste na niemal 70-procentowej skuteczności to coś, co należy pochwalić, bo w tym sezonie na linii wolnych koszykarze Spójni spisują się nierówno.

W dzisiejszym meczu w Stargardzie w stargardzkim klubie zadebiutował Barret Benson. Amerykański center był na parkiecie niespełna 23 minuty, rzucił 6 punktów, miał 6 zbiórek. Popisał się wsadem piłki do kosza, dwoma blokami, ale miał także słąbsze momenty.

Całe dzisiejsze spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Isiah Brown i to drugi kolejny mecz, w którym trener Sebastian Machowski nie daje pograć rozgrywającemu. W skłądzie na dzisiejsze spotkanie nie było Tomasza Śniega.

Warto podkreślić świetną atmosferę w stargardzkiej hali. W Stargardzie stawiła się liczna grupa kibiców słupskiego klubu. Fani obu klubów gorąco dopingowali je i było dzisiaj naprawdę głośno.

PGE Spójnia Stragard ma pięć zwycięstw i cztery porażki. W tabeli ekstraklasy koszykarzy plasuje się na siódmym miejscu.

PGE Spójnia – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:69 (30:12, 19:18, 16:21, 18:18)

PGE Spójnia: Fortson 36 (dwa razy za 3 pkt), Mathews 13 (3), Clarke 9 (1), Gruszecki 8 (2), Benson 6, Sulima 5, Grudziński 4, Brenk 2, Kikowski.

Grupa Sierleccy Czarni: Dileo 24 (5), Musiał 11 (1), Witliński 11, Chyliński 9 (1), Coleman 8 (2), Leończyk 4, Jankowski 2, Lake.