Witkowo droga most
Fot. Internauta

Przed mostem na trasie Stargard-Witkowo zniknęły bariery. Nie ma już zakazu przejazdu

Nasz czytelnik zwrócił uwagę, że nie ma już barier z obu stron remontowanego do niedawna mostu na drodze ze Stargardu do Witkowa.

Internauta przesłał nam dzisiaj zdjęcia tego miejsca. Dziękujemy za nie.

Na całym odcinku drogi, od wyjazdu ze Stargardu ulicą Niepodległości do skrzyżowania za mostem w Witkowie, jest już nowa nawierzchnia. Z obu stron mostu nie ma barier i oznakowania, które zabraniały przejazdu przez most.

– Czyli widać, że można już tamtędy jeździć – komentuje nasz czytelnik.

Skończy się więc problem z nieuprawnionym przejeżdżaniem przez most, bo nie brakowało kierowców, którzy omijali bariery i po chodniku i ścieżce rowerowej przejeżdżali przez most.

Otwarcie ruchu oznaczać też będzie, że stosujący się do przepisów kierowcy nie będą już musieli jeździć objazdem przez Kluczewo.

Most w Witkowie jest na trasie ze Stargardu w kierunku Dolic. Od rozpoczęcia remontu drogi gminnej i mostu na Małej Inie we wrześniu 2022 roku, od strony ulicy Niepodległości w Stargardzie, nie można było jeździć do Witkowa. W ramach tej inwestycji między innymi poprawiony został stan mostu, położono nową nawierzchnię drogi, wytyczono ściężkę rowerową, ułożono chodnik.