Akcja krwiodawstwa w komendzie policji w Stargardzie
Fot. KPP Stargard

Przelała się krew w komendzie policji w Stargardzie

14,4 l krwi oddano podczas akcji krwiodawstwa w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie. Były osoby, które po raz pierwszy wzięły udział w takiej akcji.

Stargardzka policja poinformowała dzisiaj o wynikach wczorajszej akcji poboru krwi w komendzie przy ulicy Warszawskiej.

– Do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przyjechali przedstawiciele Centrum Krwiodawstwa, którzy mieli ze sobą sprzęt do pobrania krwi – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Zainteresowanych osób jak zwykle nie brakowało. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego chętnie podzielili się najcenniejszym darem życia – własną krwią.

Jak podkreśla Justyna Siwarska, w akcji wzięli udział honorowi krwiodawcy, ale i osoby, któe po raz pierwszy podzieliły się krwią.

– Łącznie oddano 14,400 litrów krwi – podsumowuje wczorajszą akcję krwiodawstwa mł. asp. Justyna Siwarska.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu zdarzeń drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mają tego świadomość i cyklicznie uczestniczą w akcji honorowego krwiodawstwa. I tak też było wczoraj.

mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard