Błękitni Wikęd

Przełamanie Błękitnych w Stargardzie. Ledwo, ale wygrali. Ogrodowski raz i dwa

W siedemnastej kolejce grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard pokonali u siebie Wikęd Luzino 2:1. Bohaterem stargardzkiego zespołu Mateusz Ogrodowski.

Rywalem Błękitnych był dzisiaj ostatni zespół w tabeli. Wydawało się więc, że to dobra okazja do przełamania się stargardzkiego klubu w spotkaniach domowych. Ostatnie zwycięstwo w Stargardzie odniósł 12 sierpnia!

Błękitni rzeczywiście się przełamali, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. W 21 minucie Konrad Formela wyprowadził Wikęd na prowadzenie i długo wynik się nie zmieniał. Bohaterem gospodarzy został Mateusz Ogrodowski, który w 82 minucie wyrównał wynik, a trzy minuty później zapewnił gospodarzom zwycięstwo. To dopiero druga wygrana Błękitnych u siebie.

Stargardzki zespół ma 23 punkty i plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra 25 listopada i będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej. W Stargardzie Błękitni mierzyć się będą przeciwko wiceliderowi Elanie Toruń. Początek sobotniego spotkania o godzinie 13. W pierwszym spotkaniu tych klubów stargardzki zespół przegrał w Toruniu 0:3.