Prokuratura listopad
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Przemoc domowa podczas pandemii. Starszy brat przeszkadzał w lekcjach online

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec sprawcy znęcania się psychicznego i fizycznego nad najbliższymi.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec sprawcy, który od marca do czerwca 2021 r. w Stargardzie znęcał się psychicznie i fizycznie nad małoletnimi braćmi oraz pozostałymi domownikami – informuje dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Wszczynał bezpodstawne awantury kierując pod ich adresem groźby karalne pozbawienia życia, uszkodzenia mienia. Wielokrotnie kierował pod ich adresem słowa powszechnie uznane za obelżywe. Naruszał nietykalność cielesną uderzając pięścią w głowę kopiąc po całym ciele. Nadto poprzez krzyki, trzaskanie drzwiami i głośne słuchanie muzyki zakłócał nocny spoczynek oraz uniemożliwiał małoletnim uczestnictwo w lekcjach online.

Sprawca przemocy domowej został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

– Nie był dotychczas karany sądownie, częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu – dodaje prok. Piotr Wieczorkiewicz. – Za zarzucone oskarżonemu przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.