Fot. Region NSZZ "Solidarność" Pomorza Zachodniego

Przemowy i modlitwa. W Stargardzie było walne zebranie delegatów regionu „S”

Odłożone przez pandemię, sprawozdawcze zebranie Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego, odbyło się w SCK. Wziął w nim udział prezydent Stargardu.

Jak donosi Tygodnik Solidarność, zebranie otworzyły przemowy wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz Rafała Zająca, prezydenta Stargardu. Następnie odczytano list Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ „Solidarność” po czym ks. Zbigniew Rzeszótko, duszpasterz ludzi pracy, odmówił modlitwę.

Sprawozdanie z działalności Zarządu Regionu w latach 2018-2022 przedstawił przewodniczący Mieczysław Jurek (na zdjęciu z lewej). Przewodniczący Regionalnej Komisji Rewizyjnej Wojciech Zygoń zdał sprawozdanie z przeprowadzonej kontroli.

Jak informuje TySol, „delegaci przyjęli kilka stanowisk i uchwał, m.in. w sprawie inflacji, dostępu do rehabilitacji, umowy programowej z ugrupowaniem politycznym, które zobowiąże się do przeprowadzenia oczekiwanych przez związek zmian w prawie pracy, poparcia dla pracowników szkolnictwa wyższego ws. podwyżek oraz rozpoczęcia dyskusji o skrócenie tygodnia pracy do 35 godzin”.

Zebranie miało miejsce na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury w dniu 10 maja br. Do tej pory prezydent Stargardu nie poinformował mieszkańców, że wziął w nim udział.