gniazdo
Fot. Internautka

Przy Drzewieckiego na os. Lotnisko w Stargardzie wyroiły się pszczoły

Mieszkanka stargardzkiego osiedla Lotnisko zaalarmowała nas, że spadły tam gniazda szerszeni. Zarządca osiedla informuje, że są to pszczoły, które niebawem zostaną stamtąd zabrane.

Na osiedlu Lotnisko spadły 2 gniazda szerszeni, spółdzielnia otoczyła je taśmą, chyba tak nie powinno być?! – napisała dziś do naszej redakcji mieszkanka osiedla przysyłając zdjęcie tego miejsca.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stargardzie zna sprawę i wyjaśnia, co dalej.

– Gniazda nie są dwa lecz jedno i nie są to szerszenie tylko pszczoły, a miejsce gdzie spadło gniazdo nie zostało ogrodzone przez nas, ale przez straż pożarną – mówi Agnieszka Wojciechowska, kierownik administracji osiedli Kluczewo i Pyrzyckie w Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie. – My powiadomiliśmy pana odpowiedzialnego w mieście za deratyzację, ale ze względu na to, że pszczoły są pod ochroną wezwany musiał zostać pszczelarz ze Szczecina. Przyjedzie i postara się je zabrać. Pszczoły wyroiły się na pękniętej lipie przy bloku na Drzewieckiego 3. Jest ich dużo. Bardzo prosimy, by mieszkańcy nie podchodzili do tego miejsca i by szczególnie zwracali uwagę, by nie podchodziły tam dzieci.

AKTUALIZACJA:

Jak się okazało po czasie, na osiedlu Lotnisko tego dnia aż w trzech miejscach był problem z gniazdami owadów błonkoskrzydłych. Przy Drzewieckiego wyroiły się pszczoły, a przy Tańskiego rzeczywiście spadły gniazda szerszeni.