Śniadeckiego
Fot. Wojciech Jarosławski, Stargardzkie TBS, archiwum

Przy Śniadeckiego 13 stanie blok z 33 mieszkaniami komunalnymi

Już za kilka tygodni Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpocznie inwestycję o wartości ponad 10 mln zł. Przy ul. Śniadeckiego 13 powstanie budynek z 33 mieszkaniami, o łącznej powierzchni prawie 1 500 m kw – informuje dziś Urząd Miejski w Stargardzie.

Według planu, mieszkania gotowe mają być w drugiej połowie 2024 roku. Znajdą się w 4-kondygnacyjnym budynku. Przeznaczone będą dla osób uprawnionych do otrzymania mieszkania komunalnego.

– Mieszkania przy ul. J. Śniadeckiego 13 A, B, C będą miały różną powierzchnię, a ich najemcy zyskają również dostęp do komórek lokatorskich. W ramach inwestycji wykonane zostaną też m.in. miejsca postojowe dla samochodów, chodniki dla pieszych oraz dodatkowa zieleń. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Wykonawcą inwestycji jest spółka Platinum Park ze Stargardu – informuje UM Stargard. – Nowy budynek powstanie w sąsiedztwie tego, który został oddany do użytku przez Stargardzkie TBS w 2020 r. – ul. J. Śniadeckiego 17. W tej cichej i spokojnej okolicy już 3 lata temu zadbano o dodatkową zieleń, miejsca dla aut i oświetlenie, przygotowując się do następnych inwestycji.

W ciągu ostatnich trzech lat w Stargardzie o ponad połowę zmalała liczba oczekujących na przydział mieszkania komunalnego. Tak dobry wynik to efekt konsekwentnej realizacji naszego przemyślanego planu. Cały czas inwestujemy też w nowe budynki z komfortowymi lokalami pod klucz. Kolejny taki już w przyszłym roku będzie przy Śniadeckiego. To pozwoli znów zmniejszyć listę oczekujących i kilkudziesięciu Stargardzianom zamieszkać w naprawdę dobrych warunkach.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

Stargardzkie TBS pozyskało prawie 8 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na tę inwestycję.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: stargard.eu