zatrzymanie poszukiwanego
Fot. KPP Stargard

Przypadkowe zatrzymanie. Z ulicy prosto za kratki

Nie był na służbie, ale zachował czujność. Policjant z KPP Stargard w wolnym czasie zatrzymał poszukiwanego przez stargardzki sąd 34-latka.

Policjant, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie swoją postawą udowodnił, że nawet w czasie wolnym jest czujny i zaangażowany, a służbę pełni nie tylko w wyznaczonych godzinach. Policjant zatrzymał poszukiwanego przez sąd 34-latka – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjant Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy będąc w czasie wolnym na jednej z ulic zauważył mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Policjant przez chwilę obserwował mężczyznę, a kiedy upewnili się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości zatrzymał go i powiadomił dyżurnego jednostki. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 34-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany stargardzianin był zaskoczony, w ogóle nie spodziewał się zatrzymania przez nieumundurowanego funkcjonariusza.

Stargardzki funkcjonariusz udowodnił, że praca w Policji to przede wszystkim służba, która nie kończy się ze zdjęciem munduru czy dniem wolnym.

mł. asp. Justyna Siwarska