Plac Słoneczny w Stargardzie
Fot Grzegorz Drążek

Przyroda w Stargardzie na zdjęciach mieszkańców

Ruszył konkurs fotograficzny dla mieszkańców Stargardu. Wybrane fotografie trafią do kalendarza miejskiego na 2023 rok.

Urząd Miejski w Stargardzie ogłosił kolejną edycję konkursu fotograficznego. Tym razem motywem przewodnim jest przyroda.

– Zachęcam do udziału w konkursie i pokazania nam wszystkim swojego spojrzenia na miasto – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu. – Tym razem poszukujemy ujęć natury, której przecież w Stargardzie jest bardzo dużo. Mamy wspaniałe parki, ale również wiele innych zielonych miejsc. Właśnie tam wolny czas chętnie spędzają mieszkańcy, dlatego ochrona przyrody i tworzenie kolejnych takich punktów na naszej mapie jest bardzo ważnym elementem strategii wszechstronnego rozwoju miasta.

Czas na zgłoszenia jest do 14 października 2022 roku.

Swoje zdjęcia mogą zgłaszać wyłącznie stargardzianie, którzy zajmują się fotografią amatorsko

Urząd Miejski w Stargardzie

Ważne informacje:

  • Można zgłosić maksymalnie 3 propozycje
  • Odbitki w formacie minimum A4 i na nośniku (płyta, pendrive) w formacie jpg lub tiff o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi
  • Najlepiej, jeśli zdjęcia będą w poziomie
  • Opis każdej fotografii: imię i nazwisko autora, prezentowane miejsce, tytuł, rok wykonania. Nośnik także musi być opisany

Ważna informacja jest także taka, że w konkursie nie mogą brać udziału osoby, które uczestniczyły w poprzedniej edycji konkursu fotograficznego, w 2021 roku. Na stronie internetowej miasta Stargard są karty zgłoszeniowe. Tam także więcej szczegółów o konkursie.

– Komisja wybierze 13 zwycięskich zdjęć – informuje stargardzki magistrat. – Ich autorzy otrzymają równorzędne nagrody finansowe. Najlepsze ujęcia ozdobią kalendarz miejski na 2023 rok. Wyniki konkursu poznamy w listopadzie.