Rafał Zając sesja absolutoryjna
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Radni Stargardu uznali, że prezydent Rafał Zając dobrze zarządzał miastem w 2022 roku

Prezydent Stargardu Rafał Zając otrzymał dzisiaj absolutorium. Żaden z radnych nie zagłosował przeciwko, żaden nie wstrzymał się od głosu.

Głosowanie w sprawie absolutorium dla prezydenta Stargardu Rafała Zająca za 2022 rok odbyło się podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Stargardzie.

– To akceptacja pracy prezydenta Stargardu Rafała Zająca w 2022 roku i potwierdzenie, że Stargard jest odpowiednio zarządzany – ocenia stargardzki magistrat w informacji na temat absolutorium na stronie internetowej miasta. – Takie poparcie oznacza także właściwą realizację budżetu miasta.

To szóste absolutorium udzielone przez radnych Rafałowi Zającowi. Prezydentem Stargardu jest on od 2017 roku. W sprawie udzielenia absolutorium głosowało 24 radnych. Wszyscy byli za. Jeden radny był nieobecny.

Rafał Zając sesja absolutoryjna głosowanie
Fot. www.stargard.pl

Mimo wielu trudów sporym wysiłkiem nadal inwestowaliśmy. Nasze miasto jest doskonałym przykładem, że to w oczywisty sposób wpływa na dynamiczny rozwój, ale i budowanie potencjału w przyszłości. Blisko 70 000 000 zł wprost z budżetu Stargardu wydaliśmy na inwestycje. Doliczając do tego działania naszych spółek, otrzymaliśmy imponującą kwotę 100 000 000 zł włożoną w dalszy rozwój miasta, mieszkańców i lokalnego biznesu.

Rafał Zając, prezydent Stargardu na www.stargard.pl

Jak przypomina stargardzki magistrat, w 2022 roku dochody Stargardu ogółem wyniosły ponad 440 mln zł. Wydatki ogółem wyniosły ponad 417 mln zł. Nadwyżka budżetowa wyniosła niecałe 36 mln zł.