Festyn Stargard
Fot. Emilia Chanczewska

Razem zagraliśmy dla Juli, Michasi i Zosi. Oj, działo się, działo!

Ponad 10 tysięcy złotych trafiło do puszek podczas pikniku charytatywnego z PGE Spójnią Stargard „Razem wygramy!”. Pieniądze zostaną przekazane dla rodziców trzech dziewczynek.

Festyn odbył się dzisiaj przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie. Po nocnych opadach deszczu, w dzień deszcz tylko przez moment postraszył uczestników festynu. Można więc było w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji.

Było pięć stref: dla dzieci, gastronomiczna, motoryzacyjna, zdrowia i sportowa. W strefie dla dzieci był między innymi dmuchany zamek, robiono warkoczyki, były kolorowanki, kiermasz różności. W strefie gastronomicznej było ciasto, kiełbasa z grilla, grochówka, pizza, był food truck. W strefie motoryzacyjnej można było zobaczyć i przejechać się motocyklami, był amerykański radiowóz, fiat 126 p, kilka klasycznych pojazdów, była koparka i wywrotka. Dzieci chętnie zaglądały do pojazdów budowlanych. W strefie zdrowia były wykonywane zabiegi fizjoterapii i badania składu ciała. W strefie sportowej rzucano do koszy wystawionych przed halą.

Na festynie swoje stanowiska miało wojsko, policja z sanepidem i Ochotnicza Straż Pożarna Obryta. Były m.in. pokazy udzielania pierwsze pomocy, można było założyć alkogogle i narkogogole, można było obejrzeć sprzęt wojskowy. Przez cały festyn przy hali przechadzały się panie w stylowych strojach, które zbierały pieniądze do puszek na rzecz Juli, Michasi i Zosi.

O godzinie 15.30 rozpoczęła się prezentacja grup młodzieżowych PGE Spójni Stargard, a po niej odbyła się prezentacja pierwszego zespołu stargardzkiego klubu, który za dwa tygodnie rozpoczyna nowy sezon w ekstraklasie koszykarzy. Te wydarzenia pokażemy w osobnym materiale. Tutaj podkreślimy tylko, że licytacja karnetu na mecze PGE Spójni Stargard w sezonie 2022/2023 przyniosła 650 złotych, a piłki z autografami zawodników i trenerów stargardzkiego zespołu – 550 zł.

Już wiadomo, ile pieniędzy uzbierano podczas dzisiejszego wydarzenia. Uczestnicy festynu przekazali 10 191, 05 zł i 8 euro. Każda z dziewczynek otrzyma 3397,01, a pieniądze te pomoga im w leczeniu i rehabilitacji. A na tym nie koniec. Jeszcze odbędą się internetowe licytacje.

Festyn charytatywny z PGE Spójnią Stargard organizuje stowarzysznie kibiców Spójni Stargard – Pierwsza Brygada we współpracy ze Spójnią Stargard SSA oraz partnerskim udziałem Miasta Stargard i serwisu internetowego Stargard.News. Patronami medialnymi wydarzenia był serwis Stargard.News i Twoje Radio.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dzisiaj Julę, Michasię i Zosię. Razem wygraliśmy!

Stargard.News