Shobu Kan

Reprezentantka Shobu-Kan Stargard z medalem mistrzostw Europy

Dwa brązowe medale wywalczyli reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy ESKA Karate Shotokan. Jeden z nich zdobyła polska drużyna, w której składzie była Emilia Momot ze stargardzkiego klubu karate Shobu-Kan.

Mistrzostwa Europy ESKA Karate Shotokan odbyły się w Szwajcarii. Startowało 679 zawodników z dwudziestu reprezentacji narodowych.

– Bardzo szczęśliwy był dla nas pierwszy dzień rywalizacji – informuje Shobu-Kan Stargard na swoim profilu fejsbukowym. – Drużyna kadetek, w której startowała Emilia Momot, zdobyła w walkach brązowy medal.

W brązowej drużynie była zawodniczka Sobu-Kan Stargard Emilia Momot. Stargardzianka w konkurencji w kategorii wiekowej 16-17 lat, w której jej koleżanka z kadry wywalczyła brązowy medal, była dziewiąta.

W mistrzostwach Europy w Szwajcarii startowały dwie zawodniczki stargardzkiego klubu. Obie, w rywalizacji indywidualnej zajęły dziewiąte miejsce. Emilia Momot w walkach w kategorii wiekowej 16-17 lat, a Karolina Michalak w walkach w kategorii wiekowej 14-15 lat.

– Jesteśmy z całej ekipy bardzo dumni, to dobry początek do dalszego rozwoju i współpracy – czytamy dalej we wpisie klubu karate Shobu-Kan Stargard. – Dziękujemy trenerom klubowym za przygotowanie zawodników, gratulujemy trudnych i trafnych decyzji.

Jednym z sędziów mistrzostw Europy był Jarosław Prządka z Shobu-Kan Stargard. Drugi medal dla reprezentacji Polski, także brązowy, wywalczyła indywidualnie Wiktoria Krystek.