rotacyjnie straż miejska
Strażnicy miejscy dziś po południu sprawdzali samochody zaparkowane m.in. przy ul. Piłsudskiego, fot. Emilia Chanczewska

Rotacyjne parkowanie w Stargardzie. Policzyliśmy kierowców z kartami i bez

Od dzisiaj na ulicach Piłsudskiego i Wojska Polskiego obowiązuje system rotacyjnego parkowania. Kierowcy powinni mieć za szybą karty zegarowe. Podczas naszego liczenia miał ją co czwarty kierowca.

O tym, które miejsca są objęte rotacyjnym systemem parkowania, informują znaki drogowe na wjazdach na poszczególne odcinki ulic. Kierowcy parkujący tam powinni zostawić za szybą kartę zegarową z informacją, o której rozpoczęli parkowanie. Od tego momentu mają dwie godziny bezpłatnego parkowania. Przekroczenie tego czasu oznaczać może interwencję strażników miejskich, którzy mogą ukarać finansowo kierowcę, który nie stosuje się do nowych zasad na drogach w Stargardzie. W pierwszych dwóch tygodnach strażnicy mają ulgowo traktować kierowców i na razie ich tylko upominają, zostawiając za wycieraczkami kartki z informacją, o której odnotowali brak karty zegarowej. Warto wiedzieć, że nie musi to być oryginalna karta zegarowa przygotowana przez miasto. Kierowcy mogą zostawić za szybą zwykłą kartkę z wypisaną godziną rozpoczęcia parkowania.

Jak wygląda sytuacja z parkowaniem rotacyjnym na ulicach Piłsudskiego i Wojska Polskiego pierwszego dnia obowiązywania nowych zasad? Sprawdziliśmy to. Dzisiaj, krótko przed południem, przeszliśmy tymi ulicami i policzyliśmy pojazdy z kartami i bez.

Na 145 zaparkowanych pojazdów karty zegarowe były w 36. Nie było ich w 109 pojazdach.

Stargard.News

Poniżej bardziej szczegółowe wyliczenia, z podziałem na poszczególne odcinki ulic.

Ulica Piłsudskiego

  • Na odcinku od ul. Konopnickiej do ul. Reja i Limanowskiego – z kartą 1, bez karty 11
  • Na odcinku od ul. Reja do ul. Środkowej – z kartą 1, bez karty 12
  • Na odcinku od ul. Środkowej do ul. Mickiewicza – z kartą 11, bez karty 28
  • Na odcinku od ul. Mickiewicza do placu Wolności – z kartą 10, bez karty 15

Ulica Wojska Polskiego

  • Na odcinku od placu Wolności do ulicy Mickiewicza – z kartą 1, bez karty 7
  • Na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Limanowskiego – z kartą 7, bez karty 25
  • Na odcinku od ul. Limanowskiego do ul. Konopnickiej – z kartą 5, bez karty 11