RCS stypendium

Rotary Club Stargard zaprasza młodzież do ubiegania się o stypendia

Do końca lutego br. młode osoby ze stargardzkiego regionu, w wieku 15-18 lat, mogą starać się o przyznanie jednorazowego stypendium – do 5 tys. zł. Do udziału w programie stypendialnym zachęca Rotary Club Stargard.

– Stargardzki klub Rotary jest jednym z fundatorów nagród w III edycji programu stypendialnego dla młodzieży osiągającej szczególne wyniki w nauce, sporcie czy też działalności artystycznej lub społecznej – informuje Małgorzata Motylińska-Haczyk z Rotary Stargard. – O stypendium ubiegać się może młodzież w wieku 15-18 lat. Kandydaci przygotowują krótką prezentację dotyczącą ich osiągnięć i planów, następnie umieszczają ją w zgłoszeniu na stronie www.stypendiumrotary.pl. Pod tym adresem dostępny jest również regulamin konkursu. Składanie zgłoszeń trwa do 28.02.2023 roku. Komisja konkursowa zaprosi do rozmów wybraną listę kandydatów. Kolejne etapy eliminacji prowadzone są zdalnie.

Pula nagród to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najwyższe jednorazowe stypendium to kwota 5 tys. złotych.

– Przystąpiliśmy do programu, bo młodzież dziś jest niesamowita, trzeba im pomoc – mówi Jerzy Kielan, prezydent Rotary Club Stargard. – Teraz w komisji stypendialnej, która będzie decydować o przyznaniu wsparcia, zasiądzie przedstawicielka naszego klubu. Do tej pory nie było przyznanych stypendiów dla młodych mieszkańców stargardzkiego regionu. A sięgniecie po nie naprawdę nie jest trudne. Serdecznie zachęcam młodych stargardzian do wzięcia udziału w rotariańskim programie stypendialnym.

AKTUALIZACJA, 21 lutego 2023:

– Na zgłoszenia jest czas do 28 lutego – przypomina Małgorzata Motylińska-Haczyk z Rotary Stargard. – W tej chwili mamy 38 zgłoszeń, po jednym z Choszczna, Recza i Stargardu. Na początku tygodnia byliśmy u dyrektorów szkół, którzy bardzo wspierają nasze działania, aby młodzieży z naszego regionu zgłosiło się jak najwięcej. Do zgłoszenia trzeba dołączyć prezentację lub krótki filmik o swoich osiągnięciach i planach. Kolejne etapy odbywają się na zasadzie spotkań zdalnych komisji z uczestnikami. Najwięcej zgłoszeń wpływa w ostatnich dniach rekrutacji. W zeszłym roku łącznie było ich ok. 200. Stypendium jest jednorazowe, wypłacane bez konieczności przedstawiania faktur czy innych dowodów zakupu. Od odpowiedzialności uczestnika zależy czy przeznaczy je na cel deklarowany na rozmowie z komisją.

stypendium
Rotary Club


Organizator konkursu – Rotary – to międzynarodowa organizacja charytatywna, apolityczna i świecka działająca w 200 krajach, skupiająca ponad 1,2 mln członków. Członkowie Rotary to kobiety i mężczyźni o różnych zawodach, których łączy wspólny cel uczynienia świata lepszym przez służbę humanitarną. Największą znaną inicjatywą Rotary jest fundowanie szczepionek przeciwko polio dla afrykańskich dzieci. Dzięki ciężkiej pracy Rotarian, przyjaciół, partnerów i wolontariuszy z całego świata, udało się zaszczepić miliony dzieci, tym samym ocalając je przed infekcją wirusem polio i zapadnięciem na chorobę Heinego-Medina.