Ulica Bema w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Rozkopana ulica w Stargardzie. Dla pieszych został tylko kawałek chodnika

Z utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć piesi na ulicy Bema w Stargardzie. Kierowcy mogą teraz mieć tam kłopot ze znalezieniem miejsca do zaparkowania auta.

Ulica Bema rozkopana jest wzdłuż muru jednostki wojskowej czerwonych koszar. Trwają tam prace przy budowie sieci ciepłowniczej. Konkretnie, wykonywane jest przyłącze cieplne do budynku numer 1, 1a.

Ruch samochodowy nie jest ograniczony w związku z robotami. Utrudnienia w ruchu dotyczą pieszych, ponieważ rozkopany został chodnik. Ale przejść można. Wyznaczone jest wąskie przejście między wykopami a murem jednostki wojskowej. W związku z prowadzonymi pracami tymczasowo wyłączona została z użytkowania część miejsc parkingowych na ulicy Bema.

Podczas już wykonanych prac nie natrafiono pod ziemią na jakieś szczególne ciekawostki z przeszłości. Ale natrafiono na niespodziewane kable, prawdopodobnie poniemieckie.

Prace wykonywane są na zlecenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wykonawca, którym jest szczecińska firma TEST, wybrany został w przetargu. Dotyczył on wykonania przyłącza cieplnego do budynku przy ulicy Bema 1, 1a. O wyborze decydowała najniższa cena. Były trzy oferty. Wybrana miała wartość 128 tysięcy złotych netto, a dwie pozostałe 192 tys. zł i 298 371,81 tys. zł. Prace powinny się zakończyć do 30 września 2022 roku.