puchar derby
Fot. Grzegorz Drążek

Rozlosowane pary turnieju o Puchar Polski. PGE Spójnię czekają derby

King Szczecin będzie pierwszym rywalem PGE Spójni Stargard w turnieju o Puchar Polski. W turnieju zagra osiem klubów ekstraklasy koszykarzy.

Pary ćwierćfinałowe turnieju o Puchar Polski rozlosowane zostały dzisiaj przed południem w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

PGE Spójnia zagra w ćwierćfinale z Kingiem Szczecin. Stargardzki zespół będzie miał okazję w pucharowej rywalizacji zrewanżować się derbowemu rywalowi za listopadową porażkę w lidze w Szczecinie 95:97.

Zwycięzca meczu PGE Spójni i Kinga w półfinale turnieju o Puchar Polski zagra ze zwycięzcą spotkania Polskiego Cukru Startu Lublin i Legii Warszawa. W drugiej części drabinki w ćwierćfinałąch zagrają ze sobą BM Stal Ostrów Wielkopolski i Anwil Włocławek oraz Śląsk Wrocław i Trefl Sopot.

Turniej o Puchar Polski rozegrany zostanie od 16 do 19 lutego w Lublinie. Weźmie w nim udział siedem najlepszych klubów na półmetku sezonu zasadniczego ekstraklasy i gospodarz turnieju. Ćwierćfinałowe spotkanie PGE Spójni i Kinga rozegrane zostanie w czwartek 16 lutego o godzinie 18.