Święconka u Rusłana
Nabożeństwo w cerkwi greckokatolickiej nad Iną, fot. Emilia Chanczewska

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego, święconka u Rusłana i MotoZające w Stargardzie

Dziś, w Wielką Sobotę po południu, motocyklowa brać z całego regionu spotkała się na parkingu byłego Tesco w Stargardzie, by stamtąd razem przejechać do cerkwi pw. Św. Jozafata Męczennika.

MotoZające przejechały przez Stargard i dotarły przed cerkiew greckokatolicką, gdzie tradycyjnie w Wielką Sobotę biorą udział w święceniu pokarmów. Było to jubileuszowe, 10 już takie świąteczne spotkanie.

Relacja LIVE.

Relacja LIVE 2.

Poświęcenie pokarmów i kasków motocyklowych w cerkwi greckokatolickiej w Stargardzie. To już dziesiąty rok, kiedy do cerkwi w Wielką Sobotę zjeżdżają motocykliści. Dziś doliczono się 600 motocykli. Dziś też MotoZające rozdają tu prezenty na Zajączka dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Relacja LIVE.

Nabożeństwu przewodniczył – jak zwykle z uśmiechem i humorem – ks. Rusłan Marciszak, proboszcz parafii greckokatolickiej w Stargardzie i kapelan stargardzkich motocyklistów. Mówił, że bycie motocyklistą wchodzi w krew, a pasjonatów motocykli charakteryzuje „rogal” na twarzy.

Nie mogło też zabraknąć nawiązań i modlitw za walczącą Ukrainę.

W tym roku udało się przygotować 80 paczek. Trafiły do dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Stargardzie. Przy cerkwi czekał też słodki poczęstunek, napoje i zupa. Zbiórkę datków na zajączkowe prezenty, wśród motocyklowej braci, a także klientów swojego baru, prowadziła Katarzyna Malec. Zostało jeszcze 4,5 tys. zł.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego i święconka u Rusłana – album.