Rozpoczęła się budowa parkingu na placu po boisku szkolnym na osiedlu Zachód w Stargardzie. Wyznaczonych ma tam zostać około 80 miejsc.








Na parking zostanie zamienione dawne boisko asfaltowe między blokami B6, B8 i B4 na osiedlu Zachód. Prace dzisiaj ruszyły, o czym poinformowała nas mieszkająca w tej części osiedla nasza czytelniczka.
Jak dowiedzieliśmy się kilka dni temu podczas rozmowy z przedstawicielką Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie, nowy parking ma mieć około 80 miejsc na samochody. Powinien być gotowy do końca marca 2026 roku.
Temat parkowania w tym rejonie osiedla Zachód budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Spółdzielnia mieszkaniowa od kilku lat zapowiadała budowę parkingu w miejscu po boisku, ale długo nie było na to zgody. Teraz, jak mówią przedstawiciele spółdzielni, odpowiednia ilośc mieszkańców, których dotyczy budowa tego parkingu, zgodziła się na to i budowa ruszyła.
Parking ma mieć dwa wjazdy, jeden od strony bloków B8 i B6, drugi od strony bloków B4 i B6. Wjazdy mają być na szlabany. Z parkingu tego mają korzystać tylko mieszkańcy okolicznych bloków, zgodnie z udziałami w tym terenie. W przypadku mieszkańców B4, mają oni parkować na istniejącym już parkingu między B4 a B5, gdzie trwa już grodzenie i stawianie szlabanu.
W nowej rzeczywistości parkingowej w tej części osiedla Zachód bez miejsc do parkowania zostają mieszkańcy pięciu spółdzielczych klatek bloku B5. Jak informuje Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stargardzie, nie mają oni udziałów ani w parkingu między B4 a B5 ani w placu po boisku asfaltowym, na którym niedługo będzie parking. Mieszkańcy B5 apelują do spółdzielni o rozwiązanie ich problemu, bo z powodu tego, że ktoś przed laty tak a nie inaczej podzielił udziały, oni teraz nie mają do dyspozycji miejsc parkingowych.


