SBO

Ruszyło głosowanie na projekty Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego

Od poniedziałku 26 czerwca do poniedziałku 17 lipca 2023 roku potrwa głosowanie na projekty zgłoszone do SBO 2024. Wybierać można z 40 propozycji podzielonych na 6 obszarów. Do wydania jest 2 100 000 złotych.

Głosować można na dwa sposoby, na papierowych kartach, które trzeba przynieść do Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego lub ratusza na Rynku Staromiejskim albo przesłać przez internet, na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org.

Każdy stargardzianin może wskazać wybrane projekty tylko raz. Jedna osoba ma do oddania łącznie 3 głosy. Wszystkie 3 na pomysły ze swojego obszaru zamieszkania albo 2 na propozycje w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze. Przed podjęciem decyzji warto przeczytać opisy wszystkich zadań – są w internecie na www.stargard.budzet-obywatelski.org, a także w najnowszym numerze papierowego Stargardzkiego Informatora Samorządowego.

Po wybraniu projektów trzeba wypełnić kartę do głosowania. Te tradycyjne, papierowe (pobrane z SIS lub wydrukowane z internetu) należy wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim – ul. Czarnieckiego 17 lub w ratuszu – Rynek Staromiejski 1. Druga opcja to głosowanie przez internet – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org.

Niezależnie od wybranej formy głosowania trzeba zdążyć do poniedziałku 17.07.

Do tej pory w Stargardzie odbyło się 9 edycji SBO. W tym czasie mieszkańcy wskazali do realizacji w sumie aż 99 projektów, oddając na nie łącznie ponad 100 000 głosów. Wszystkie zwycięskie propozycje kosztowały przeszło 16 200 000 zł – podsumowuje Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Syargardzie. – Place zabaw, plenerowe siłownie, mural, chodniki, miejsca do parkowania – to tylko niektóre pomysły kreatywnych stargardzian, którzy chcą zmieniać swoją okolicę. Już za kilka miesięcy okaże się, na jakie projekty wydamy następne 2 100 000 zł.

INFORMACJE: stargard.eu