Fot Grzegorz Drążek

Ścinają gałęzie na cmentarzu w Stargardzie

Na cmentarzu komunalnym przy ulicy Kościuszki w Stargardzie usuwane są z drzew suche gałęzie, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu.

Prace rozpoczęły się wczoraj i potrwają około dwa tygodnie. To drugi etap prac zaplanowanych przez Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie. Pierwszy wykonany został w ubiegłym roku. Planowany jest jeszcze trzeci etap prac, najprawdopodobniej bliżej końca tego roku.

W najbliższych dwóch tygodniach prace mają być wykonywane w kilku rejonach cmentarza komunalnego przy ulicy Kościuszki. Mieszkańcy muszą liczyć się z tym, że zablokowane będą niektóre przejścia alejkami, tak jak to jest dzisiaj.

Usuwanie suchych gałęzi z drzew, tak zwanegoi posuszu, ma zwiększyć bezpieczeństwo osób odwiedzających stargardzki cmentarz. W lutym tego roku w wyniku wichur doszło tam do wielu szkód. Obecnie trwające prace nie są związane z tamtymi wydarzeniami, ale jeśli znowu pogoda da się we znaki, to mniejsze powinno być zagrożenie tym, że gałęzie będą się łamać i spadać na alejki i nagrobki.

O pracach na stargardzkim cmentarzu poinformowała nas internautka, za co dziękujemy. Jeśli macie newsy, poinformujcie nas pisząc na redakcja@stargard.news