Sebastian Machowski trener zespołu PGE Spójni Stargard
Fot. Grzegorz Drążek. Sebastian Machowski podczas prezentacji zespołu PGE Spójni Stargard przed sezonem 2022/2023.

Sebastian Machowski twarzą długofalowego projektu. Trener na dłużej w PGE Spójni Stargard

Stargardzki klub przedłużył umowę z obecnym szkoleniowcem Sebastianem Machowskim do sezonu 2024/2025.

Sebastian Machowski został trenerem ekstraklasowej PGE Spójni Stargard przed sezonem 2022/2023. Kontrakt został wtedy podpisany na dwa lata. To oznaczało, że Machowski poprowadzi stargardzki zespół także w sezonie 2023/2024. Stargardzki klub już teraz zdecydował o przedłużeniu umowy z tym szkoleniowcem.

Sebastian Machowski będzie prowadził PGE Spójnię Stargard nie tylko w sezonie 2023/2024, ale i w sezonie 2024/2025. W rozmowie z serwisem Stargard.News sprzed kilku dni, którą w czwartek publikowaliśmy, Sebastian Machowski mówił, jak ważna jest stabilizacja i długofalowy projekt prowdzenia klubu w ekstraklasie koszykarzy. Szkoleniowiec mówił to w kontekście podpisania od razu na kilka lat umowy sponsorskiej stargardzkiego klubu z Polską grupą Energetyczną.

– Każdy trener życzyłby sobie takiej stabilizacji, możliwości spokojnej pracy i realizacji celów krok po kroku – mówił naszemu serwisowi Sebastian Machowski. – Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie i będę twarzą długofalowego projektu, który pozwoli stargardzkiemu klubowi spokojnie się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy.

Przedłużenie umowy ze stargardzkim klubem o kolejny sezon, do roku 2025, sprawia, że Sebastian Machowski staje się twarzą długofalowego projektu.

W zakończonym dla PGE Spójni niedawno sezonie 2022/2023 stargardzki zespół pod kierunkiem trenera Sebastiana Machowskiego zajął piąte miejsce, najwyższe od czasu powrotu w 2018 roku do najwyższej ligi.