Seniority
Występ Seniorit z UTW Stargard podczas Dnia Tańca 2023, fot. Wadowickie Centrum Kultury

Seniority z wyróżnieniem specjalnym podczas Dnia Tańca 2023 w Wadowicach

Grupa taneczna Seniority, działająca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie, kolejny rok z rzędu została doceniona na ogólnopolskich prezentacjach tanecznych w Wadowicach. Zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, otrzymała też wyróżnienie specjalne.

W sobotę 22 kwietnia 2023 roku w Wadowickim Centrum Kultury odbyły się prezentacje zespołów tanecznych i duetów z powiatu wadowickiego oraz prezentacje zespołów i duetów dorosłych i seniorów z całego kraju.

Wystąpiły 48 zespoły i duety. Łącznie w prezentacjach tanecznych wystąpiło około 600 uczestników. Występy odbywały się przed pełną widownią, którą stanowili oprócz występujących, uczniowie wadowickich szkół oraz rodziny tancerzy.

Prezentacje zespołów tanecznych oceniało jury w składzie:

Karol Pluszczewicz – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Uczestnik wielu konkursów baletowych w Polsce oraz poza granicami kraju.

Jessica Świątek – pochodzi z Rudy Śląskiej, ale obecnie prężnie działa w Warszawie. Od najmłodszych lat szlifuje swój warsztat jako tancerka na największych wydarzeniach tanecznych w kraju ale także podczas pobytów w stolicy tańca: Los Angeles, gdzie uczyła się i była doceniana w najsłynniejszych studiach tańca na świecie.

Dawid Bawor – z zawodu tancerz, choreograf, instruktor tańca, z pasji wokalista i czarodziej. Posiadacz najwyżej klasy narodowej w tańcu towarzyskim, dwukrotny zdobywca pucharu śląska w tańcu towarzyskim. Występował w filmach, programach telewizyjnych, teledyskach.

Jury uwzględniając wiek uczestników przyznało m.in. w kategorii zespoły 55+ I miejsce oraz wyróżnienie specjalne Senioritom z UTW Stargard.

Gratulacje!!!

Tutaj LIVE z występu Seniorit w Stargardzie.

Seniority w 2021 roku świętowały 5-lecie.

Seniority
Fot. Emilia Chanczewska

Rok temu, 30.04.2022 roku, Zespół taneczny Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie wytańczył Grand Prix podczas Dnia Tańca 2022 w Wadowickim Centrum Kultury. Natomiast w 2021 roku Seniority także tam zwyciężyły, ale ze względu na obostrzenia pandemiczne konkurs odbywał się online.