U seniorów
Fot. KPP Stargard

Seniorzy, nie dajcie się oszukać! Takiej wiedzy nigdy za wiele

W Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie odbyło się spotkanie policji z seniorami na temat bezpieczeństwa osób starszych.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie, ze stargardzkim oddziałem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, zorganizowali spotkanie, podczas którego policjanci mówi o zagrożeniach czyhających na seniorów.

– Spotkanie miało na celu podnieść świadomość seniorów i ostrzec ich przed oszustami, którzy działają bez skrupułów i mogą zapukać również do ich drzwi – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Wśród omawianych przestępstw znalazły się wszelkiego rodzaju oszustwa, w tym na wnuczka, siostrzeńca, policjanta bądź przedstawiciela jakiejś instytucji. Policjanci omówili także temat kradzieży mienia, w tym kradzieży kieszonkowych w środkach komunikacji publicznej oraz kradzieżach damskich torebek, między innymi na cmentarzu.

Policja Stargard
Fot. KPP Stargard

Poruszane tematy to niestety nie tylko teoria. Stargardzka policja systematycznie odnotowuje przypadki oszustw, w wyniku których poszkodowane są osoby starsze. Często kończy się to utratą pieniędzy. Warto, żeby nie tylko seniorzy zdawali sobie z tego sprawę. Ważne jest, by ich bliscy rozmawiali z nimi na te tematy podkreślając, jak ważna jest czujność w życiu codziennym.

– W trosce o naszych rodziców, dziadków i samotnych sąsiadów policjanci przypomnieli, że oszuści cały czas działają, modyfikują swoje metody i wykorzystują dobre serca seniorów – informuje Justyna Siwarska.

W dzisiejszym spotkaniu w Domu Kultury Kolejarza, gdzie ma siedzibę stargardzki oddział PZERiI, ze strony policji uczestniczył między innymi mł. insp. Michał Jaskulski, pierwszy zastępca komendanta powiatowego policji w Stargardzie.