Danuta Stanisławska
Danuta Stanisławska w swoim sklepie

Sklep z upominkami w Centrum 2000 działa już 25 lat

Miejsce, które powstało z zamiłowania do pięknych rzeczy, z pasji do zajmowania się nimi oraz do ich własnoręcznego tworzenia. Upominki Centrum 2000 – prezenty na każdą okazję to sklep, który stargardzianka Danuta Stanisławska prowadzi już od ćwierć wieku!

Centrum 2000 przy ulicy Piłsudskiego w Stargardzie to jeden z pierwszych pasaży handlowych, działających w mieście. Powstał na przełomie XX i XXI wieku. Od samego początku działa w nim sklep z rozmaitymi upominkami, gadżetami i ozdobami, niezmiennie prowadzony przez Danutę Stanisławską ze Stargardu. W tym roku przypada 25 rocznica jego działania. Pani Danuta z tej okazji krótko opisała historię swojego sklepu…

25 LAT MINĘŁO…

Możecie sobie wyobrazić ile w tym czasie się działo, ile się wydarzyło… Bywało różnie, ale zawsze ze mną był „on” – mój sklep, który stał się ogromną częścią mojego życia i tak jest do dziś…

Ale od początku…

Odkąd pamiętam miałam zamiłowanie do rzeczy pięknych. Ponadto ceniłam i nadal cenię rękodzieło – sama je również tworzę. W tym roku mieliście np. okazję zobaczyć i zakupić moje ręcznie robione stroiki, koszyczki i inne dekoracje. Uczę się również malować mandale. Bardzo lubię obrazy, piękne dodatki i przykuwam uwagę do detali. Wszystko to sprawiło że chciałam się tym dzielić – zrodził się pomysł powstania miejsca właśnie z takim asortymentem.

Przez te całe lata starałam się odpowiadać na aktualne trendy dlatego dostępne produkty zmieniały się i wciąż zmieniają – dbam jednak o to by pierwotny zamysł był zachowany.

Sklep ten był pierwszym tego rodzaju w naszym mieście – wspominam te czasy z ogromnym sentymentem. Wciąż mam ogromny zapał i wciąż wykonuję moją pracę z pasją. Mam jeszcze wiele planów i mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować.

Chcę podziękować każdemu, kto przyłożył cegiełkę do mojej działalności i każdemu, kto mnie wspierał. Dziękuję dostawcom za wieloletnią współpracę. Dziękuję również Wam drodzy klienci.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z tych lat. Tak to było:

W sklepie Upominki Centrum 2000 – prezenty na każdą okazję jest bardzo szeroki wachlarz asortymentu. Można tam kupić i długopis za kilka złotych i pióro ze złoconą stalówką za kilkaset złotych.

– Na środku sklepu jest stół, gdzie wykładamy ofertę na zbliżające się okazje – mówi Kesja Twardy, pracownica sklepu Upominki Centrum 2000. – W najbliższych dniach oczywiście zapraszamy po prezenty na Dzień Ojca. W tym roku jednocześnie przypada zakończenie roku szkolnego, więc można do nas zajrzeć po upominek dla nauczyciela. W pełni jest sezon ślubny, u nas znaleźć można np. ślubne kartki z życzeniami. Zbliża się lato, w sklepie są więc okulary przeciwsłoneczne. Mamy też rzeczy na urodziny, imieniny.

W sklepie pani Danuty znaleźć można też długopisy, pióra, kubki, skarbonki, stojaczki na biżuterię, zakładki do książek, otwieracze do butelek i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

– Dla wyjeżdżających na wakacje i dla turystów ważne może być to, że w sklepie są gadżety z wizerunkiem naszego miasta Stargardu – kubki, magnesy, breloki, torby z flizeliny z zabytkami i inne rzeczy – wymienia pracownica pani Danuty.

Za eksponowanie ich w internecie, na fanpage’u Upominki Centrum 2000 – prezenty na każdą okazję, odpowiada pani Kesja.

– Sklep jest z tradycjami, pierwszy taki w Stargardzie, działa już od ćwierć wieku, ale wiem, jak ważne jest, by istniał także w social mediach – mówi Kesja Twardy. – Szczególnie po pandemii wielu klientów przyzwyczaiło się do tego. Dlatego robimy na Facebooku transmisje live i prowadzimy też sprzedaż wysyłkową. Zapraszamy do polubienia i obserwowania naszego fanpage’a, a przede wszystkim zapraszamy do sklepu w Centrum 2000 przy ulicy Piłsudskiego 98 w Stargardzie. Po prezenty na konkretne okazje, ale i po te bez okazji! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie, razem z panią Danusią, zapraszamy na zakupy!