złodzieje
Fot. KPP Stargard

Skradzioną kostkę chcieli wywieźć „lewą” ciężarówką, kierowaną bez prawa jazdy

Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali dwóch złodziei kostki brukowej. Młodzi sprawcy wpadli na gorącym uczynku, gdy wywozili skradziony materiał budowlany. Grozi im do 5 lat więzienia.

– Mundurowi z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Obaj są mieszkańcami powiatu choszczeńskiego. Złodzieje wpadli w ręce mundurowych kiedy wywozili kolejną partię kostki brukowej z terenu usługowo-przemysłowego w centrum miasta. Skradziony materiał chcieli wywieźć samochodem ciężarowym marki mercedes. Jak ustalili policjanci, miała ona trafić na posesję w jednej z miejscowości w powiecie choszczeńskim. Policjanci szybko ustalili właściciela posesji, od którego przyjęli zawiadomienie.

Okazało się, że 25-letni kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci ustalili także, że ciężarówka nie ma aktualnego przeglądu technicznego i obowiązującego ubezpieczenia, a tablice rejestracyjne są z innego pojazdu.

– Mężczyźni do czasu wyjaśnienia sprawy i przedstawienia zarzutów trafili do policyjnego aresztu, natomiast zdemontowany materiał został zabezpieczony i wkrótce wróci do prawowitego właściciela – dodaje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.